BTC pokazuje niską zmienność, podczas gdy ADA pojawia się jako „najbardziej byczy“ Altcoin

Kryptowährung

To było ciężkie kilka dni dla Bitcoin po tym, jak górna krypta wytrzymała liczne odrzucenia w strefie 9, 500 dolarów.

Co więcej, analitycy i inwestorzy Bitcoin Revolution zaobserwowali bardzo niską zmienność na rynku BTC w ciągu ostatnich kilku tygodni.

Poniższy wykres od Josha Ragera, założyciela Blockroots, wyraźnie pokazuje, że w ciągu ostatnich 8 tygodni BTC była uwięziona w przedziale 15%, co jest czymś niezwykłym dla tej lotnej klasy aktywów.

Bitcoin To See a Move of Macro Importance

W połowie marca zmienność BTC spadła poza wykresy jako wiodąca kryptokurcja o około 40% w ciągu kilku godzin, osiągając najniższy poziom 3.700 USD w ruchu, który zlikwidował miliardy.

Od czasu tego niezwykłego skoku zmienności, Bitcoin ma efektywnie płaską linię, handel bez zauważalnego trendu. I zgodnie z analizą przeprowadzoną przez tego użytkownika twittera i analityka kryptońskiego, zmienność spadła do istotnych niżów sugerując, że ogromny ruch Bitcoinów jest nieuchronny.

Według jego danych, zmienność Bitcoina jest na niskim poziomie, którego nie odnotowano od marca-kwietnia 2019 roku, okresu, w którym handel BTC mieścił się w przedziale 3000 dolarów przez około 4 miesiące, po czym 1 kwietnia moneta wzrosła o 25%.

Następnie BTC wzrosła z 4 tys. dolarów do 5 tys. dolarów, po czym rozpoczęła się szeroko zakrojona runda byków, w wyniku której BTC osiągnęła rekordowy poziom 14 tys. dolarów.

Fakt, że zmienność jest na krytycznym niskim poziomie sugeruje, że Bitcoin będzie widział ruch o znaczeniu makro w kolejnych tygodniach, a analityk Bloomberg potwierdza, że ekstremalnie niska zmienność jest znakiem byka.

Jednakże, w najbliższym czasie, wskaźniki sugerują, że niedźwiedzi pod prąd utworzył się, ponieważ BTC skonsolidowało się na poziomie około 9 tys. dolarów, z flagowym handlem monetami na poziomie 9,071 dolarów w czasie prasy.

ADA pokazuje silne bycze wyniki

Cardano (ADA) szybko zyskało na znaczeniu, stając się w ostatnich tygodniach jednym z najpopularniejszych kaset kryptograficznych.

Popularny altcoin w rzeczywistości ponownie znalazł się w pierwszej dziesiątce, aby zająć 8 miejsce według CoinMarketCap, z wartością 0,0995 USD w czasie prasy.

Co więcej, dane pokazują, że ADA wzrosła o 150% od początku roku, wyprzedzając BTC prawie pięciokrotnie, a inne topowe aktywa cyfrowe o wiele więcej.

Jak już wcześniej informowaliśmy, ADA osiągnęła nowy, wysoki poziom w 2020 r. kilka dni temu, po tym jak po raz pierwszy od 13 miesięcy wzrosła do 0,097 USD, co oznacza jej najwyższą cenę od czerwca 2019 r. W związku z tym, że ADA wzrosła o 150% od początku roku, prawie pięciokrotnie przewyższając BTC, a inne najlepsze aktywa cyfrowe o wiele więcej.

Pomimo jego już silnej wydajności, która była napędzana przede wszystkim przez wiadomość, że projekt uruchomił pierwszy węzeł Shelley na Mainnet Cardano, wybitny kryptoński start-up badawczy teraz sugeruje, że ADA nadal ma miejsce do uruchomienia.

Według analityków Weissa Crypto Ratingsa, ADA jest obecnie jednym z najbardziej byczo wyglądających wykresów cenowych spośród wszystkich najlepszych aktywów cyfrowych. Aby dodać do optymistycznych nastrojów, Nik „Altcoin Trader“ Patel, autor i analityk techniczny, potwierdził, że Cardano nadal wygląda byczo.